TIK na dobre zagościł w szkole i codziennym życiu – warto jednak zastanowić się na tym jak wyważyć jego użytkowanie i co proponować, żeby dzięki niemu wzbogacić ale nie przeładować lub zdezorganizować zajęć.
Spotkanie w przejrzystej formule, pełne praktycznych wskazówek.
Adresat
Szkolenie dla nauczycieli, którzy szukają pomysłów na krótkie przerywniki w lekcji z wykorzystaniem tablicy multimedialnej ale także smartfonów. Proponowane narzędzia są bezpłatne
a ich zastosowanie możliwe będzie na różnych etapach edukacyjnych.
Korzyści z udziału w szkoleniu
Uczestnik szkolenia:
- pozna proste i intuicyjne narzędzia możliwe do wykorzystania podczas zajęć edukacyjnych i wychowawczych,
- dowie się jak wplatać TIK w codzienny tok lekcji, aby nie zaburzało to prowadzonych zajęć,
- poznane narzędzia pozwolą na wprowadzanie w świat technologii w sposób wyważony i dostosowany do możliwości nauczyciela jak i uczniów,
- uzyska informacje dotyczące narzędzi ale także pomysłów na ich wykorzystanie na zajęciach z różnymi grupami wiekowymi.
Program szkolenia
Spotkanie będzie bogate w praktyczne wskazówki dotyczące prezentowanych narzędzi.
Podczas spotkanie omówione będą m.in. Classroom Screen, AvatarMaker, Toony Tool, Chrome Music Lab, Chatter Pix, Modulator głosu i inne.
Szkolenie poprowadzi
mgr Teresa Smoleń – Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, terapeuta pedagogiczny, trener w Stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog. Ekspert w Fundacji Plan Daltoński. Autorka scenariuszy i publikacji metodycznych z zakresu kodowania, m.in. „Od kropki do kodu” – książeczki do systemu PUS (System Edukacji PUS to uniwersalna forma nauki połączonej z zabawą, przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.)
Forma
Nagrany wykład.
Zaświadczenie
Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu szkolenia na druku zgodnym z Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz.U. 2019 poz. 1045 z późn. zm., t.j. Dz.U. 2023 poz. 2738).
