fbpx

Szanowni Państwo,

Krakowski Instytut Rozwoju Edukacji wraz z CinemaCity, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Policją współorganizował konferencję "Bezpieczna młodzież", która odbyła się 28 października 2014 roku i zgromadziła dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, nauczycieli edukacji oraz pedagogów z województwa małopolskiego.

Konferencja miała na celu przedstawienie problemów związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego dotyczącego młodych kierowców. Obecni goście próbowali odpowiedzieć na pytanie dlaczego młodzi kierowcy stanowią wyższe niż inni kierowcy ryzyko i jak temu przeciwdziałać, jak przekazywać wiedzę o właściwych zachowaniach i unikaniu niebezpieczeństw w sposób ciekawy i przekonujący. Bardzo dobrym przykładem była tu projekcja filmu w technologii 3D, pokazująca jak poważne konsekwencje dla całego życia młodego człowieka może mieć decyzja o powrocie z imprezy samochodem po spożyciu alkoholu. W trakcie debaty poruszono również inny, podobny temat: jak zmniejszyć w społeczeństwie obojętność lub nawet akceptację dla tego typu zachowań występującą nie tylko wsród ludzi młodych.

Na konferencję z KIRE przybyło dwóch prelegentów: Iwona Wiśniewska - psycholog, która mówiła o osobach młodych, jako grupie najbardziej podatnej na efektywne zmiany oraz Halina Król - specjalista z zakresu technologii cyfrowych, która omówiła multimedia jako środek wdrażania pozytywnych zmian w rozwoju młodzieży.

Materiały do pobrania:

Zdjęcia z konferencji (zobacz w galerii):