fbpx

UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2016-17

KRAKOWSKIEGO INSTYTUTU ROZWOJU EDUKACJI

24 września 2016 roku w auli Akademii Ignatianum w Krakowie

Wydarzenie uświetniła obecność znamienitych gości, strojnych w togi i gronostaje:

  • Jej Magnificencji Rektora Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim dr Izabeli Zaporowskiej,
  • Jej Magnificencji Rektora Wyższej Szkoły Humanistyczno - Ekonomicznej w Brzegu dr Aleksandry Aszkiełowicz

W uroczystościach wzięli także udział: Stanisław Widocki Kanclerz Uczelni i jego zastępca Mateusz Widocki, Grażyna Strączek Dyrektor Krakowskiego Instytutu Rozwoju Edukacji oraz wielu znamienitych wykładowców  Krakowskiego Instytutu Rozwoju Edukacji.

Inauguracja zgromadziła blisko 300 słuchaczy 17 kierunków studiów podyplomowych, realizowanych przez Krakowski Instytut Rozwoju Edukacji we współpracy z wyższymi uczelniami w Polsce.

Uroczystość otworzył występ Chóru Nowodworskiego pod przewodnictwem Ryszarda Źróbka, który wykonał utwór GAUDE MATER POLONIA.

Po wystąpieniu Magnificencji Rektorów, Paulina Wiśniewska Kierownik Centrum Studiów Podyplomowych Krakowskiego Instytutu Rozwoju Edukacji powitała Słuchaczy, mówiąc m.in.:
Gratulujemy wszystkim zapału w dążeniu do podnoszenia kompetencji zawodowych oraz wytrwałości w rozwoju osobowym. Zapewniam, że spotkacie się z życzliwością i pomocą wszystkich naszych wykładowców oraz pracowników Krakowskiego Instytutu Rozwoju Edukacji. Będziemy wsłuchani w Państwa inicjatywy, wspólnie będziemy tworzyć warunki jak największej aktywności, służącej podnoszeniu efektywności pracy edukacyjnej. Z optymizmem i nadzieją razem podejmujemy kolejne wyzwania, które stawia przed nami ten rok nauki i pracy.
Życzę, aby zdobywanie wiedzy było dla Państwa wielką naukową przygodą, twórczym i ekscytującym procesem. Życzę, aby radosne Gaudeamus Igitur, które usłyszymy za chwilę w wykonaniu Nowodworskiego Chóru, wzmacniało nasz entuzjazm i pasję, nie tylko w czasie studiów, ale w całym naszym życiu.

Część oficjalną zakończyło wysłuchanie znanego na całym świecie hymnu studenckiego GAUDEAMUS IGITUR, wykonanego przez młodzież I Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie.

Rozpoczęcie roku akademickiego zainaugurował wykład „Pomaganie szkodzi - jak uniknąć wypalenia zawodowego”, który wygłosił Ryszard Izdebski, dyrektor Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii oraz Krakowskiego Instytutu Psychoterapii Stowarzyszenia Siemacha, kierownik Zespołu Hospitalizacji Domowej Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Po spotkaniach organizacyjnych z Kierownikami Merytorycznymi oraz Opiekunami Studiów Podyplomowych poszczególnych kierunków słuchacze udali się na wykład z zakresu psychologii rozwojowej dr Katarzyny Tomsi.

Uroczystą oprawę dodatkowo wzbogaciła wystawa linorytów ,,Kraków w grafice'' - prac wykonanych przez słuchaczy kursów kwalifikacyjnych Sztuka i studiów podyplomowych Edukacja muzyczna i plastyczna w szkole podstawowej i gimnazjum organizowanych przez Krakowski Instytut Rozwoju Edukacji. Wystawa spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczestników inauguracji. Jest to już trzecia ekspozycja prac, a druga w Krakowie.

Prezentacja KIRE przedstawiona w czasie inauguracji:

kire w liczbach

Multimedia