NOWOŚĆ – Edycja 1
Warunkiem uruchomienia kierunku jest zebranie wymaganej, minimalnej liczby osób.
Termin realizacji: wrzesień 2026 r. – wrzesień 2027 r.
Cel studiów
- zapoznanie słuchaczy z wiedzą z zakresu zarówno psychologii, jak i pedagogiki,
- wskazanie praktycznych możliwości stosowania wiedzy z zakresu psychologii i pedagogiki w pracy z dzieckiem i rodziną,
- wykształcenie umiejętności, które umożliwiają pomoc dziecku w docieraniu do jego prawdziwego potencjału,
- studia mają pomóc w zrozumieniu, jak nasze zachowanie może oddziaływać na dziecko,
- podnoszenie kompetencji profesjonalistów stykających się w swojej pracy zawodowej z dzieckiem i rodziną,
- wspieranie rodzin adopcyjnych i zastępczych poprzez dostarczenie kompetencji diagnostycznych i interwencyjnych,
- wskazanie zakresu potrzeb rodzin adopcyjnych i zastępczych oraz możliwości ich uzyskiwania,
- doskonalenie umiejętności organizowania adekwatnej pomocy dziecku znajdującemu się w trudnej sytuacji w rodzinie pochodzenia i poza nią,
- przygotowanie do nawiązywania kontaktu i prowadzenia mediacji w relacjach indywidualnych i grupowych z osobami i rodzinami wymagającymi pomocy.
Adresaci
Studium adresowane z jednej strony do absolwentów zainteresowanych problematyką dziecka i rodziny w obszarze edukacji, pracy opiekuńczej czy resocjalizacji oraz do osób zajmujących się taką problematyką zawodowo, jak: psychologowie, pedagogowie, pracownicy socjalni, socjologowie, rodzice, nauczyciele, kuratorzy sądowi, prawnicy.
Studia te adresowane są także do osób, które podjęły lub chcą podjąć decyzję o utworzeniu rodzinnego domu dziecka, rodziny zastępczej lub adopcyjnej i poszukują niezbędnej wiedzy potrzebnej im do odpowiedzialnego podjęcia związanych z tą decyzją zadań.
Program
- Wybrane zaburzenia psychiczne w okresie dzieciństwa, dorastania i dorosłości
- Modele funkcjonowania rodziny
- Wybrane problemy pedagogiki specjalnej
- Psychologia konfliktu – trening negocjacji i mediacji
- Przemiany współczesnej rodziny
- Terapia rodziny
- Metody pracy z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych
- Diagnoza i wsparcie pedagogiczne dziecka i rodziny
- Psychopatologia życia rodzinnego – case study
- Komunikacja interpersonalna – warsztaty
- Asertywność – warsztaty
- Trening integracyjny
- Stres i metody radzenia sobie z nim – warsztaty
- Seminarium dyplomowe
Organizacja nauki
Zajęcia odbywają się w trybie online z reguły co dwa tygodnie w soboty i niedziele w godzinach 9:00-16:30:
- zdalne: na platformie Zoom/Teams
Organizator
Studia podyplomowe organizowane przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy na mocy porozumienia zawartego pomiędzy ww. uczelnią a Krakowskim Instytutem Rozwoju Edukacji.
Regulamin organizacji studiów
Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
Warunki zaliczenia
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest obecność na co najmniej 80% zajęć, uzyskanie wszystkich zaliczeń oraz zdanie egzaminu końcowego.
Sposoby płatności
Łączny koszt studiów to 5000 zł na co składa się:
- opłata rekrutacyjna 200 zł oraz
- czesne 4800 zł
Płatności ratalne 0%
Czesne można wpłacić:
- jednorazowo 4600 zł (200 zł zniżki od ceny podstawowej podanej na stronie – nie łączy się z innymi promocjami) lub
- w 2 ratach semestralnych (2400 zł + 2400 zł) lub
- 9 ratach miesięcznych (8 rat po 550 zł + ostatnia rata 400 zł) bez dodatkowych kosztów
Dane do przelewu
Bank Millennium S.A.
15 1160 2202 0000 0004 9002 6395
W tytule przelewu proszę podać:
- imię i nazwisko
- nazwa kierunku wraz z numerem edycji
Sposób płatności należy wybrać w formularzu uzupełniającym, który jest przesyłany przez opiekuna kierunku drogą mailową po potwierdzeniu inauguracji – nastąpi to najpóźniej na około tydzień przed planowanym terminem rozpoczęcia studiów.
Opłatę rekrutacyjną należy wpłacić po potwierdzeniu inauguracji, a przed jej terminem.
Raty należy opłacać zgodnie z terminami na karcie informacyjnej – jest przesyłana uczestnikom po inauguracji.
Opłata za świadectwo ukończenia studiów jest wliczona w cenę studiów.
Wymagane dokumenty
Po potwierdzonym terminie rozpoczęcia, najpóźniej do miesiąca od uruchomienia kierunku należy złożyć dokumenty rekrutacyjne:
Dokumenty składamy:
- w formie papierowej do biura KIRE osobiście, bądź przez upoważnioną osobę (pisemne upoważnienie nie jest wymagane) lub pocztą.
Co dalej po podjęciu decyzji o zapisie na studia?
Po podjęciu decyzji o zgłoszeniu się na studia podyplomowe należy:
- Kliknąć przycisk zapisz się i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Po jego przesłaniu upewnić się, czy na podany adres email przyszło automatycznie generowane potwierdzenie zgłoszenia.
- Poczekać na email od Opiekuna kierunku z informacjami dotyczącymi weryfikacji zgłoszenia, który będzie rozsyłany na około 2 tygodnie przed planowanym terminem inauguracji.
- Czekać na wiadomość mailową od Opiekuna wraz ze szczegółami o uruchomieniu kierunku w planowanym terminie, potwierdzając chęć uczestnictwa poprzez wypełnienie formularza uzupełniającego, który będzie rozsyłany na około 1 tydzień przed planowanym terminem inauguracji.
- W przypadku potwierdzonej inauguracji dokonać opłaty rekrutacyjnej w wysokości 200 zł, najpóźniej do dnia rozpoczęcia studiów podyplomowych podając w tytule przelewu:
a. imię i nazwisko
b. nazwa kierunku wraz z numerem edycji
- Uczestniczyć w inauguracji oraz spotkaniu organizacyjnym.
- Złożyć wymagane dokumenty (podane powyżej) do 30 dni od inauguracji.
Promocje dla Absolwentów!
Zniżka 200 zł
Absolwent 1 kierunku |
Zniżka 300 zł
Absolwent 2 kierunków |
Zniżka 400 zł
Absolwent 3 kierunków |